lipca 30, 2013

Pędzle: Hakuro

Witajcie!

Jako że interesuję się kosmetykami i wszystkim, co z nimi związane, postanowiłam podzielić się swoją pasją i założyć bloga. A więc oto jestem!

W pierwszym poście postanowiłam podjąć tematykę pędzli, ponieważ nie wyobrażam sobie bez nich wykonania makijażu. Jeśli jeszcze nie posiadacie swojego zestawu, powinnyście jak najszybciej się w taki wyposażyć!

Kiedy zaczynałam swoją przygodę z make-upem używałam zwykłej, często dołączonej do cieni, pacynki. Dopiero, kiedy dostałam jako prezent gwiazdkowy swój pierwszy zestaw pędzli (amatorski :P), poczułam, że malowanie się może naprawdę sprawiać przyjemność. Dziewczyny często boją się takiego zakupu, bo uważają, że nie wiedzą, jak takich cudów używać. Wprawdzie nie mamy dołączonej instrukcji obsługi, ale w Internecie bez problemu można odnaleźć opisy pokazujące przeznaczenie konkretnego pędzla, a jeśli same kompletujemy całość, możemy zdecydować, jaki kształt nam najbardziej odpowiada.

Mój gwiazdkowy prezent od jakiegoś czasu przestał się dobrze sprawować (na pewno Wam go kiedyś pokażę!) - z pewnością dlatego, że nie były to pędzle firmowe, wysokiej jakości. Mam je ok. 1,5 roku i z większości od początku wypadało włosie, jednak nasiliło się ono przy pędzlach do twarzy, co spowodowało utrudnione użytkowanie, aż w końcu postanowiłam je zmienić.

Padło na firmę Hakuro (polski produkt!!!). Stało się to przez przypadkowo obejrzany film PannyJoannyMakeUp, a następnie recenzję Kasi D.
Zakupy większe i droższe zawsze skwapliwie planuję, dlatego wzięłam się za czytanie opinii na stronach internetowych. Kiedy jednak trafiłam na promocję -10% w sklepie ladymakeup.pl wiedziałam, że nadszedł czas!
Zanim przejdę do mojej kolekcji, na początku muszę pochwalić sklep internetowy, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Wszystko jest skwapliwie odnotowywane, a powiadomienia przychodzą na e-mail - potwierdzenie zamówienia, wpłaty, wysłania, można nawet śledzić swoją przesyłkę! Paczka dotarła bardzo szybko - zamówienie i przelew zostały dokonane w niedzielę, a we wtorek rano ładnie zapakowane pędzle dotarły do moich drzwi.

Oto i one!


W pędzlach zakochałam się od pierwszego... dotknięcia! Kto je posiada, ten wie dokładnie, o czym mówię. A teraz przyjrzyjmy się poszczególnym jednostkom (opisy pochyłą czcionką pochodzą z ladymakeup.pl - pod zdjęciem odsyłający link: "Źródło") .

H100 - pędzel do pudru KABUKI

Pędzel kosmetyczny typu KABUKI popularnej polskiej marki Hakuro. Pędzel H100 wykonany został z wysokiej jakości włosia syntetycznego, dwukolorowego - włosie w kolorze brunatnym na całości z jasnymi końcówkami. Włosie ułożone w krótkim trzonku. Trzonek dzięki swoim drobnym rozmiarom idealne leży w dłoni. Pędzel stanowi idealne narzędzie do ekspresowego rozprowadzania pudru. Niezastąpiony jest również do nakładania wszelkich produktów mineralnych - pudrów, a nawet i podkładów. Długie, miękkie i gęste włosie delikatnie otula twarz zastosowanym kosmetykiem. Łatwy w utrzymaniu w czystości i użytkowaniu. Nawet w najmniej doświadczonych rękach pozwoli osiągnąć rewelacyjne efekty.

Źródło
Cena: regularna 39,90 zł, w promocji 35,90 zł

Pędzla używam do nakładania pudru. Jest poręczny i mięciutki. Włosie jest bardzo gęste, główka ma odpowiednią wielkość. Trochę się martwiłam, bo na początku wyleciało z niego trochę włosia, ale po pierwszym myciu na razie wypadania nie zaobserwowałam.

H50S - pędzel do podkładu


Pędzel kosmetyczny popularnej polskiej marki HakuroPędzel H50s wykonany został z wysokiej jakości włosia syntetycznego, tricolorowego z dominującym kolorem kremowym. Gęste i bardzo miękkie włosie, ułożone w okrągłej skuwce, przycięte zostało na prosto. Stanowi zatem idealne narzędzie do rozprowadzania wszelkich produktów płynnych, kremowych - takich jak podkład, korektor, róż. Niezastąpiony jest również do nakładania produktów mineralnych. Pędzel nie pozostawia nieestetycznych smug, perfekcyjnie umożliwia aplikację produktów płynnych. Dla uzyskania jeszcze lepszych efektów podczas codziennego użytkowania, oraz dla wykorzystania jak najmniejszych ilości kosmetyków, zaleca się przed nabraniem produktu spryskać delikatnie pędzel wodą.

Pędzel H50s jest mniejszą wersją pędzla H50. Łatwy w utrzymaniu czystości i użytkowaniu. Nawet w najmniej doświadczonych rękach pozwoli osiągnąć rewelacyjne efekty. Rączka drewniana, malowana na czarno wraz ze srebrną skuwką tworzą estetyczną całość.
Źródło
Cena: regularna 25,90 zł, w promocji 23,30 zł

Pędzel ten to tzw. flat top, czyli przycięty na prosto. Jak dotąd używałam go tylko do podkładu w musie, więc nie wiem, jak będzie się sprawował przy podkładzie płynnym. Najważniejsze jest dla mnie to, że nie tworzy smug, główka jest mała, więc można precyzyjnie nałożyć fluid. Miałam problem z jego umyciem, ponieważ podkłady są jednak tłuste. Nie zmienił swojego kształtu po "praniu", wypadło jedynie kilka włosków.

H14 - pędzel do konturowania/różu


Pędzel kosmetyczny popularnej polskiej marki HAKURO przeznaczony jest do konturowania oraz aplikacji pudru lub rozświetlacza. Kształt włosia to tzw. "jajeczko", wycieniowane na odpowiedniej długości. Pędzel H14 wykonany został z włosia syntetycznego, dwukolorowego (włosie w kolorze brunatno - popielatym), które osadzono w niklowanej, okrągłej skuwce. Włosie jest miękkie i gęste, nie pozostawia nieestetycznych smug. Pędzel ten nie gubi włosia, a skuwka odporna jest na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Trzonek pędzla wykonany z drewna, pomalowany na czarno i matowy. Idealnie komponuje się ze skuwką, tworząc estetyczną całość. Pędzel jest łatwy w utrzymaniu i pielęgnacji. Nawet w najmniej doświadczonych rękach pozwala osiągnąć rewelacyjne efekty. 
Źródło
Cena: regularna 32,90 zł, w promocji 29,60 zł

Pędzla używam na razie do rozświetlacza. Cieńsza końcówka pozwala na precyzyjne zaaplikowanie produktu.

H24 - pędzel do różu/bronzera

Pędzel kosmetyczny popularnej polskiej marki HakuroPędzel H24 wykonany został z wysokiej jakości włosia syntetycznego, tricolorowego z dominującym kolorem kremowym. Bardzo miękkie włosie, ułożone w lekko spłaszczonej skuwce, przycięte zostało po skosie. Stanowi idealne narzędzie do rozprowadzania wszelkich pudrów brązujących (bronzerów), róży, rozświetlaczy. Niezastąpiony jest również do nakładania produktów mineralnych. Pędzel nie pozostawia nieestetycznych smug, nie gubi włosia i nie odkształca się. Łatwy w utrzymaniu czystości i użytkowaniu. Nawet w najmniej doświadczonych rękach pozwoli osiągnąć rewelacyjne efekty. Rączka drewniana, malowana na czarno wraz ze srebrną skuwką tworzą estetyczną całość. Precyzyjnie nada twarzy odpowiednich kształtów. Bliźniaczo podobny do pędzla z serii H21, w odróżnieniu jednak od niego wykonany jest z włosia syntetycznego.
Źródło
Cena: regularna 25,90 zł, w promocji 23,30 zł
Pędzla używam do nakładania różu na kości policzkowe. Ścięta końcówka pozwala na dobre konturowanie twarzy oraz nabranie odpowiedniej ilości produktu.


H70 - pędzel do cieni

Pędzel kosmetyczny popularnej polskiej marki HakuroPędzel H70 wykonany został z naturalnego włosia pony (kucyk). Bardzo miękkie włosie, ułożone w lekko spłaszczonej skuwce, przycięte i wycieniowane zostało na okrągło. Stanowi niezastąpione narzędzie do wykonywania makijażu oka. Idealnie i sprawnie umożliwi aplikację cieni na całej powiece oraz w rozświetlaniu wewnętrznego kącika oka. Sprawdzi się do nakładania zarówno cieni prasowanych, jak i sypkich. Pędzel nie pozostawia nieestetycznych smug, nie gubi włosia i nie odkształca się. Łatwy w utrzymaniu czystości i użytkowaniu. Nawet w najmniej doświadczonych rękach pozwoli osiągnąć rewelacyjne efekty. Rączka drewniana, malowana na czarno wraz ze srebrną skuwką tworzą estetyczną całość.
Źródło
Cena: regularna 14,90 zł, w promocji 13,40 zł
Pędzel ma krótkie włosie i jest idealny do nakładania cienia na całą powiekę.


H78 - pędzel do cieni

Pędzel kosmetyczny popularnej polskiej marki HakuroPędzel H78 wykonany został z wysokiej jakości naturalnego włosia pony (kucyk). Bardzo miękkie włosie ułożono w okrągłej skuwce. Pędzel ten potocznie zwany jest "kuleczkowym". Jak sama nazwa wskazuje kształt włosia został uformowany na kulkę, przycięty na odpowiedniej długości. Stanowi niezastąpione narzędzie do wykonywania makijażu oka. Idealnie umożliwi roztarcie cieni, jak i aplikację cieni w załamaniu czy też od zewnętrznej strony oka. Sprawdzi się również w precyzyjnym cieniowaniu i łączeniu cieni a także w celu uzyskania efektu 'smoky eye'
Pędzel nie pozostawia nieestetycznych smug, nie gubi włosia i nie odkształca się. Łatwy w utrzymaniu czystości i użytkowaniu. Nawet w najmniej doświadczonych rękach pozwoli osiągnąć rewelacyjne efekty. Trzonek pędzla wykonany jest z naturalnego drewna. Pomalowany na czarno, wraz ze srebrna skuwka tworzą estetyczną całość.
Źródło
Cena: regularna 16,40 zł, w promocji 14,70 zł
Pędzel ma kuleczkowy kształt i wykorzystuję go do nakładania cienia w załamaniu powieki. To zadanie wykonuje perfekcyjnie.


H77 - pędzel do cieni

Pędzel kosmetyczny popularnej polskiej marki HakuroPędzel H77 wykonany został z wysokiej jakości naturalnego włosia kozy. Bardzo miękkie włosie, ułożone w okrągłej skuwce, przycięte i wycieniowane zostało na kształt tzw. puchacza. Stanowi niezastąpione narzędzie do wykonywania makijażu oka. Idealnie umożliwi roztarcie cieni, jak i aplikację cieni w załamaniu czy też od zewnętrznej strony oka. Sprawdzi się również w precyzyjnym cieniowaniu i łączeniu cieni. Pędzel nie pozostawia nieestetycznych smug, nie gubi włosia i nie odkształca się. Łatwy w utrzymaniu czystości i użytkowaniu. Nawet w najmniej doświadczonych rękach pozwoli osiągnąć rewelacyjne efekty.
Źródło
Cena: regularna 16,40 zł, w promocji 14,70 zł
Pędzel ma dość długie i trochę "rozcapierzone" włosie, dlatego też służy mi do rozcierania cieni na powiece. Niektórzy z internautów piszą, że pędzel ten jest szorstki i drapie, ale mój jest absolutnie mięciutki i używanie go to czysta przyjemność! 

H60 - pędzel do krektora

Pędzel kosmetyczny popularnej polskiej marki HakuroPędzel H60 wykonany został z wysokiej jakości włosia syntetycznego, dwukolorowego. Włosie elastyczne, odpowiednio giętkie, ułożone zostało w lekko spłaszczonej skuwce. Ze względu na swe mniejsze kształty stanowi idealne narzędzie do rozprowadzania wszelkich korektorów - zarówno tych płynnych, jak i kremowych. Pozwoli precyzyjnie zaaplikować korektor, nawet w najmniejszych partiach twarzy. Pędzel nie pozostawia nieestetycznych smug, perfekcyjnie umożliwia aplikację produktów płynnych. Łatwy w utrzymaniu czystości i użytkowaniu. Nawet w najmniej doświadczonych rękach pozwoli osiągnąć rewelacyjne efekty. Rączka drewniana, malowana na czarno wraz ze srebrną skuwką tworzą estetyczną całość.
Źródło
Cena: regularna 10,90 zł, w promocji 9,80 zł

Pędzel jest niewielki, płaski i ma cieńszą końcówkę, dlatego można nim nakładać korektor nawet w najmniejsze zakamarki. Najbardziej odpowiedni wydaje mi się być do korektorów kremowych.

 H85 - pędzel do brwi


Pędzel kosmetyczny popularnej polskiej marki HakuroPędzel H85 wykonany został z wysokiej jakości włosia syntetycznego. Włosie elastyczne, odpowiednio giętkie, ułożone zostało po skosie w lekko spłaszczonej skuwce. Ze względu na swój kształt stanowi idealne narzędzie do podkreślania brwi. Pozwoli precyzyjnie zakreślić łuk brwiowy a nawet narysować kreskę cieniem bądź linerem w żelu. Pędzel nie pozostawia nieestetycznych smug, perfekcyjnie umożliwia aplikację produktów kremowych, żelowych. Łatwy w utrzymaniu czystości i użytkowaniu. Nawet w najmniej doświadczonych rękach pozwoli osiągnąć rewelacyjne efekty. Rączka drewniana, malowana na czarno wraz ze srebrną skuwką tworzą estetyczną całość.
Źródło
Cena: regularna 10,90 zł, w promocji 9,80 zł


Pędzelek jest cienki, włosie jest elastyczne i niezbyt grube. Myślę, że nie wszystkim może odpowiadać. Ja używam go do nakładania cieni do brwi, a następnie wosku. Nie próbowałam nim jeszcze robić kreski.


Po moim opisie widać, że jestem bardzo zadowolona z pędzli. Jestem ich posiadaczką dość krótko, ale na razie są moimi ulubieńcami. Za kilka miesięcy znów o nich napiszę i sprawdzimy, czy straciły miękkość i kształt. Wtedy będzie to ich prawdziwy test.

Za całość (razem z przesyłką) zapłaciłam 184 zł. Nie jest to więc mały wydatek, ale dzięki promocji zaoszczędziłam aż 19,60 zł!

BONUS :)

Moje pędzle czyszczę tymi produktami:
Pierwszy to szampon dla dzieci Nivea, który jest delikatniejszy niż szampon dla dorosłych.
Drugi to specjalny preparat do czyszczenia pędzli z firmy Inglot, który zawiera alkohol. Można go stosować, kiedy nie mamy czasu na porządne umycie. Alkohol dezynfekuje i zabija bakterie. Warto jednak zauważyć, że może wysuszać włosie, dlatego nie można go stosować zbyt często. 


4 komentarze:

 1. Mam trzy pędzle Hakuro (H50s, H77 i H80) i jestem z nich bardzo zadowolona, planuję dokupić kolejne:)
  Zamawiałam je również w sklepie ladymakeup i zgadzam się z Tobą, że jest godny polecenia (kiedyś otrzymałam od nich paletkę sleeka z wadą produkcyjną i chyba w życiu wymiana nie była tak szybka i bezproblemowa).

  Ps. Weryfikacja obrazkowa komentarzy jest nieco uciążliwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgodnie z sugestią już pozbyłam się weryfikacji :)
   Zmienię to ewentualnie, gdyby dopadał mnie jakiś spam :)

   Usuń
 2. Używam pędzli Hakuro od roku i jestem z nich bardzo zadowolona. Według mnie to dobra jakość za stosunkowo nie wysoką cenę :). Do ich prania stosuję szampon Babydream :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szampony dla dzieci do mycia pędzli są jednak niezastąpione - nie mają SLS-ów, więc nie wysuszają włosia.

   Usuń

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)