listopada 24, 2014

TAG: Alfabet, czyli kilka słów o sobie :)


Kilka dni temu Iza zaprosiła mnie do niezwykle sympatycznego tagu, za co bardzo dziękuję :) Każda kolejna litera alfabetu będzie odkrywała jakąś informację o mnie. Będziecie mnie mogli poznać lepiej od strony prywatnej i mam nadzieję, że też będziecie się przy tym poście świetnie bawić!

Let's get it started! :)

A - Ambicja

Cecha, która towarzyszy mi od najmłodszych lat. Nigdy nie spoczywam na laurach, nigdy nie jestem dość dobra. Zawsze próbuję sama rozwiązywać wszelkie problemy i zadania, a o pomoc proszę tylko wtedy, jeśli wyczerpują mi się już pomysły. Negatywnym aspektem tego wszystkiego jest niestety życie w stresie i bolesne przeżywanie porażek. 

B - Blogowanie

Moja ogromna pasja. Zajmuje sporą część mojego życia i już nie wyobrażam sobie swojej codzienności bez bloga. Sprawia mi to taką ogromną przyjemność! Bardzo się cieszę, że jesteście tu ze mną i ciągle Was przybywa :)

Szpanowanie wizytówkami - level hard

C - Czytanie

Zawsze lubiłam czytać, a moje studia wymagają poświęcania ogromnej ilości czasu książkom właśnie (o czym jeszcze później!). Dla mnie idealny relaks to koc, kubek gorącej herbaty i książka. O zaletach czytania chyba nie muszę pisać, bo na pewno doskonale zdajecie sobie z nich sprawę.

Do książek garnęłam się już od najmłodszych lat ;)

Ć - Ćwiczenia

Czyli coś, do czego niezwykle trudno mi się zmotywować. Zaczynam po raz kolejny i mam nadzieję, że tym razem będzie to dłuższa i bardziej efektywna przygoda niż do tej pory bywało. 

D - Dom

Rodzina jest dla mnie najważniejsza i pomimo wielu obowiązków zawsze mam czas na to, by odwiedzić dom rodzinny. Dodatkowo, jestem typem domatora i naprawdę uwielbiam spędzać czas w domu. Wolę zaprosić przyjaciół do siebie i wypić lampkę wina, niż włóczyć się po klubach.

E - Emocje

Jestem bardzo emocjonalną osobą i nie trzeba spędzić ze mną dużo czasu, aby to zauważyć. Zawsze jestem głośna i dużo gestykuluję. Łatwo wyprowadzić mnie z równowagi i doprowadzić do płaczu. Jestem wrażliwa, podatna na krytykę i dużo rzeczy biorę do siebie. Przejmuję się błahostkami i opinią innych. 

F - Filologia polska

Jestem polonistką i nigdy nie żałowałam wyboru tego kierunku studiów. Czuję się na nim jak ryba w wodzie i nie widzę siebie w innym miejscu. I uwierzcie mi - polonista nie równa się nauczyciel. Filolodzy polscy to często osoby oczytane i o szerokich horyzontach myślowych, posiadający wiedzę także z zakresu historii, sztuki, kultury oraz komunikacji. Ogólna wiedza humanistyczna pozwala znacznie głębiej odkryć mechanizmy rządzące światem. 

G - Gadulstwo

Jestem chyba najbardziej rozgadaną osobą w towarzystwie. Jestem otwarta i łatwo nawiązuje kontakty, przez co nie jest mi trudno odnaleźć się w nowym środowisku. Uwielbiam opowiadać, komentować, ironizować. Buzia się u mnie nie zamyka.

H - Herbata... czy kawa?

Obie! :) Piję jedną-dwie kawy dziennie, bo daje mi ona energię do działania i podnosi ciśnienie, które u mnie zawsze jest za niskie. Herbatę piję natomiast litrami, szczególnie zimą. Potrafię wypić jedną i zaraz zrobić następną.


I - Internet

Cóż, czas to przyznać - jestem uzależniona od Internetu. Wstaję i przy śniadaniu odwiedzam internety. Wszędzie chodzę ze smartfonem i ciągle sprawdzam pocztę oraz Facebooka. Chodzę do łóżka... z laptopem. Przy obiedzie oglądam filmy na YouTube. Obłęd. Dla mnie brak Internetu równa się apokalipsie. 

J - Jedzenie

Uwielbiam jeść i praktycznie ciągle coś żuję. Zawsze mam pełną lodówkę, tak, że ledwo się w niej mieszczę, a szafki ledwie się domykają. Uwielbiam wszelkie sosy - z kaszą, ryżem, makaronem, ale za to nie przepadam za zupami. W piątek wręcz rytualnie zajadam się rybą z sosem brokułowym i frytkami. Kiedy to piszę jest 21.00 i już wiecie, co właśnie robię...  Piję herbatę i wcinam banana ;)

K - Kosmetyki

Tutaj chyba nie ma zaskoczenia, bo gdyby nie zamiłowanie do kosmetyków, nie byłoby tego bloga. Połowa łazienki i mojego pokoju to właśnie kosmetyki. Jak już kiedyś Wam pisałam, takiej pasji wcale nie uważam za coś płytkiego. Ktoś się interesuje samochodami, ktoś zbiera znaczki, a ja kupuję kosmetyki... bo lubię.


L - Lenistwo

Jeśli mam na coś deadline i trzeba to zrobić, to zrobię, ale co jakiś czas dopada mnie dzień, w którym nie jestem w stanie robić nic innego, jak wylegiwać się na łóżku z laptopem albo przed telewizorem, ewentualnie z książką. I żadna siła nie ruszy mnie do tego, żeby zrobić coś pożytecznego. Jeśli macie podobnie, nie walczcie z tym! Żyjąc w napięciu, mamy prawo mieć czasami taki jeden dzień, który pozwala się totalnie zresetować i naładować akumulatory. Wszystko ma swój czas - praca i rozrywka. Nigdy nie miejcie wyrzutów sumienia, że odpoczęliście. Jutro zrobimy dwa razy więcej!

Ł - Łyżwy

Jak już wspominałam tutaj, szukam jakiegoś sportu dla siebie, bo z aktywnością fizyczną u mnie na bakier. Na łyżwach wietrzę umysł i rozluźniam ciało. Wracam posiniaczona, ale szczęśliwa!

Moje nowiuśkie łyżwy ;)

M - Muzyka

Muzyka towarzyszy mi w większości czynności - przy czytaniu, przy uczeniu się, przy przeglądaniu Internetu, przy sprzątaniu. W moim domu od zawsze coś brzęczy w kącie. Jednak muzyki nie tylko słucham. Żebyście wiedzieli, co się dzieje, kiedy jestem sama w mieszkaniu :P
Zdarzało mi się śpiewać w szkolnych chórach, a przez kilkanaście lat w każdą niedzielę razem z koleżanką śpiewałyśmy w kościele psalmy. Musiałam jednak zrezygnować ze względu na studia. Teraz wokalnie pojawiam się czasem na ślubach. 
Moim ogromnym marzeniem jest nauczyć się grać na gitarze, ale górę bierze lenistwo (patrz wyżej) i nie poczyniłam nawet najmniejszego kroku w tym kierunku. 

N - Nauczycielstwo

Przed chwilą mogliście przeczytać, że polonista to nie tylko nauczyciel. Ale ja takie uprawnienia także posiadam. Mam także stosowne kompetencje do uczenia historii w szkole podstawowej i gimnazjalnej. Mimo że szkolne praktyki wspominam naprawdę miło, nie wiążę raczej z tym swojej przyszłości i nie jest to moja wymarzona kariera zawodowa. A moją dodatkową specjalnością, którą podjęłam na studiach magisterskich, jest krytyka literacka i artystyczna.

O - Obcasy

Mimo że jestem dość wysoka, bo mam 170 cm wzrostu, bardzo często można mnie spotkać na butach z wyższym obcasem. Czuję się wtedy pewniej i moje niekoniecznie szczupłe nogi wyglądają smuklej.

P - Praca

Marzyć każdy może i to nic złego, więc podzielę się z Wami, co chciałabym robić w przyszłości. Ogromną radość sprawiłaby mi możliwość pisania tekstów, praca w mediach, w agencji reklamowej, PR-ze lub HR-ze. 

R - Róż

Czyli jeden z moich ulubionych kolorów (obok niebieskiego i ostatnio fioletowego), ale też mój absolutnie ulubiony kosmetyk kolorowy. Uwielbiam patrzeć, jak przy nakładaniu tego kosmetyk twarz nabiera kształtu i świeżości. Zawsze mam mocno podkreślone policzki.


S - Słodycze

Dzień bez słodyczy u mnie nie istnieje. Przynajmniej raz dziennie muszę przetrącić coś słodkiego. Wcześniej myślałam, że to być może tylko moje łakomstwo, ale przy ostatnich badaniach lekarskich okazało się, że może mieć to związek ze spadkiem poziomu cukru. Póki mieszczę się w drzwiach, będę sobie przegryzać ;)

Ś - Śniadanie

Bez śniadania NIGDY nie wychodzę z domu. Raz to zwykłe kanapki, a raz coś bardziej wypasionego. Ale zawsze je jem, zgodnie z moim zamiłowaniem do jedzenia, oczywiście!

T - Trądzik

Moja wieloletnia zmora. Już było naprawdę dobrze, ale ostatnio przechodzę kiepski okres, więc już tracę nadzieję na to, że mogę mieć normalną cerę i w końcu przestać się tym przejmować. 

U - Uśmiech

Jak myślicie, od czego mam te okropne zmarszczki mimiczne pod oczami?! Zawsze przed wyjściem z domu wkładam uśmiech na twarz. Jeśli go nie ma, to muszę być wybitnie zmartwiona lub zmęczona. Swoje poważniejsze nastroje ujawniam tylko w bardzo bliskim i ograniczonym gronie. Uważam się za osobę z poczuciem humoru i zawsze staram się rozruszać towarzystwo. 

Wygrzebałam jakieś stare zdjęcie z czeluści archiwum. Ta figlarność w oczach :D

W - Wizaż

Makijażem zaczęłam się interesować w liceum, pomimo że na co dzień właściwie się nie malowałam (maskowałam tylko niedoskonałości). Podkładu użyłam po raz pierwszy dopiero w wieku 18 lat. A teraz malowanie się sprawia mi niesamowitą przyjemność. Mimo że widzę u siebie wiele niedociągnięć, usłyszałam niezliczoną ilość komplementów na temat mojego make-upu. Chciałabym to jakoś rozwijać, może kiedyś sformalizować. Marzenia przecież się spełniają :)


Y - YouTube

Oglądam regularnie kilka kanałów. Robię to chętnie szczególnie podczas posiłków czy malowania się. Sama rozważałam założenie kanału, ale coraz bardziej odchodzę jednak od tego pomysłu. Zaletą YouTube'a jest to, że możemy uzyskać wiele informacji i kosmetycznych nowinek podczas wykonywania innych czynności. Krótko mówiąc, nie wymaga to od nas wysiłku. Pamiętajcie jednak, że warto czytać i nie rezygnujcie z tego.

Z - Zakupy

Jestem zakupoholiczką. Kiedy idę na zakupy, jestem w siódmym niebie. Zamawianie przez Internet też zawsze wiąże się z podekscytowaniem, a oczekiwanie na paczkę, to są dopiero emocje! Przeglądanie drogeryjnych półek czy sklepów internetowych w poszukiwaniu ciekawych produktów, też jest moim sposobem na relaks. Planowanie i tworzenie wishlist pozwala zapanować nad wydatkami i czerpać jeszcze większą radość z kupowania tego, co wymarzone.

Ż - Żart

Mam specyficzne poczucie humoru, ale mam też grupę osób, która je rozumie i podziela. Potyczki słowne to mój żywioł. Odrobinę humoru staram się też przemycać w swoich blogowych notkach, jeśli tylko temat i... umysł mi na to pozwala. A w tajemnicy powiem Wam, że umiejętność prowadzenia żarliwej dyskusji i flirtowania przez docinki to cechy, które szczególnie lubię u mężczyzn.

Wyszło bardziej osobiście niż myślałam ;) Mam nadzieję, że dobrnęliście do końca i miło spędziliście czas. 
A do dalszej zabawy zapraszam:

Justynę


Madzię


Angelikę

15 komentarzy:

 1. Fajny tag :)
  Mam nadzieję, że z ćwiczeniami się uda. Podobno po 28 dniach nawyk wchodzi w skórę :)
  A co do Internetu mam tak samo! :)
  A na łyżwach nie umiem jeździć :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie wdrażam się w ćwiczenia i przez brak kondycji idzie mi słabo, ale tym razem jestem naprawdę zdeterminowana. A na łyżwach też nie potrafię jeździć :P Ale idzie mi coraz lepiej. Ostatnio ani razu nie wywinęłam orła ;)

   Usuń
 2. Świetny jest ten tag, chociaż wcale nie tak łatwo go napisać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przygotowanie go zajęło mi naprawdę kilka godzin, bo musiałam się zastanowić ;) Ale cieszę się, że się podoba :)

   Usuń
 3. dla mnie też idealnym relaksem jest połączenie koca, gorącej herbaty i książki:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ojej, tak się zaczytałam, że dopiero po chwili dotarło do mnie, że mnie otagowałaś :D tag bardzo mi się podoba, więc na pewno na niego odpowiem! :)

   Usuń
  2. Czekam! Z ogromną chęcią przeczytam :)

   Usuń
 4. Bardzo przyjemny tag <3 fajnie się czytało :*
  http://memoriessblogg.blogspot.com <----- zapraszam do mnie <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo przyjemnie się czytało;) jestem ciekawa, jak rozwinie się Twoja sportowa przygoda tym razem i mam nadzieję, że jeszcze będziesz o tym pisać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że tym razem rozwinie się pomyślnie. Jeśli tak będzie, to na pewno coś jeszcze pojawi się na blogu :)

   Usuń
 6. Dziękuję za nominację, postaram się jak najszybciej coś wymyślić i odpowiedzieć na ten Tag :D Kilka z Twoich punktów przypisałabym również do siebie, tak jak np. typ domatora, herbatę, uzależnienie od internetu, zamiłowanie do kosmetyków, wielkie lenistwo, uśmiech, zakupy, wizaż i youtube :D ohoho ale się nazbierało :D Dopiero jak spojrzałam drugi raz na zdjęcie z książką poznałam, że to Ty! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mamy ze sobą dużo wspólnego :) Zdjęcie z dzieciństwa dałam dla urozmaicenia, a co! Czekam na wpis u Ciebie :)

   Usuń
 7. ja też bardzo lubię czytać, oprócz tego znalazłam też kilka cech wspólnych :) :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajny blog :) Pisz dalej :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)