marca 22, 2017

Dwa miesiące bez hybryd! | Masło shea Indigo, zabieg regenerujący Perfecta i manicure japoński


jak_zregenerowac_wzmocnic_paznokcie_po_hybrydach

Po naprawdę długim czasie noszenia hybryd postanowiłam zrobić sobie przerwę. I to porządną! Do tej pory od czasu do czasu zdarzał mi się odpoczynek, który trwał tydzień lub dwa. Tym razem miałam zdecydowanie bardziej sumienne postanowienie wzmocnienia paznokci - zależało mi na tym, aby odrosła cała płytka, aby była zdrowa i bez jakichkolwiek zniszczeń czy rozwarstwień. Dlatego też odpuściłam sobie hybrydy aż na dwa miesiące, co było moim rekordem. We wpisie chciałam Wam przedstawić, jakie zabiegi przez ten czas wykonałam i co mi najbardziej pomogło we wzmocnieniu paznokci. 

jak_zregenerowac_wzmocnic_paznokcie_po_hybrydach

Indigo, Shea Butter


Przede wszystkim postawiłam na codzienne nakładanie masła shea. Każdego wieczora tuż przed snem wcierałam w paznokcie i skórki produkt Indigo. Niestety efekty troszkę mnie zawiodły - naprawdę się do tego przyłożyłam, licząc przede wszystkim na silne nawilżenie. Stan moich skórek poprawił się tylko w niewielkim stopniu - nadal mocno narastają i zadzierają się. Nie zauważyłam też żadnego wpływu na wzmocnienie płytki paznokcia. Trzeba przyznać, że produkt genialnie pachnie, bo jest mocno perfumowany. Wydaje mi się, że lepszym zastosowaniem dla niego będzie nakładanie go po skończonym manicure lub po prostu zamiast kremu do rąk grubą warstwą na noc, bo działa bardzo doraźnie.  

Perfecta, Zabieg regenerujący - domowy manicure


W swoich zbiorach znalazłam zabieg regenerujący przeznaczony dla dłoni od Perfecty i stwierdziłam, że to idealny czas na jego zastosowanie. Zabieg składa się z dwóch etapów - pierwszy to peeling, a drugi to maska parafinowa. Peeling ma drobne, szafirowe drobinki i bardzo przypomina mi peeling Yoskine, którego używam do twarzy. Produktu było w saszetce bardzo dużo, a po użyciu dłonie były naprawdę wyjątkowo wygładzone. Tuż przed snem nałożyłam maskę, która ma konsystencję gęstego kremu, a po kilkunastu minutach zmienia się w tłustą, oleistą i klejącą się warstwę. Kiedy obudziłam się rano, dłonie wyglądały świetnie - były bardzo nawilżone, zniknęły wszelkie zadziorki na skórkach. Ale niestety efekt utrzymał się tylko do kilku myć, co oznacza, że równie dobrze mogłam nałożyć grubą warstwę kremu na noc i założyć bawełniane rękawiczki. Myślę, że wynik byłby bardzo podobny. Jeśli chodzi o peeling, to możemy go zastąpić zwykłym peelingiem do twarzy l ciała. Dlatego na pewno już nie wrócę do tego zabiegu. 

jak_zregenerowac_paznokcie_po_hybrydach

Manicure japoński


Od manicure japońskiego, który wykonałam w salonie, minęło ponad dwa tygodnie i jestem tym zabiegiem z każdym dniem coraz bardziej zachwycona. Godzina w salonie kosmetycznym wystarczyła, aby całkowicie odmienić i zregenerować moje paznokcie. Od tamtej pory nie zdarzyło mi się żadne zadarcie, zahaczenie ani złamanie. Paznokcie błyszczą trochę mniej niż na początku, ale nadal są gładkie (oczywiście tam, gdzie nie ma odrostu). Jestem wręcz przekonana, że nie jest to mój ostatni zabieg tego typu i chyba zdecyduję się na własny zestaw do manicure japońskiego. Jak przebiegał zabieg i jak wyglądały paznokcie zaraz po manicurze możecie zobaczyć w tym poście:


A jak Wy regenerujecie swoje paznokcie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)