kwietnia 13, 2017

DIY: Organizer na lakiery #2

organizer_na_lakiery_do_paznokci_diy_organizer_na_hybrydy_pudełko_na_lakiery_jak_zrobić

Ponad rok temu pokazywałam Wam, jak zrobiłam swój organizer na lakiery do paznokci. Od tego czasu moja kolekcja znacznie się rozrosła - miałam zdecydowanie za mało miejsca i niestety zaczął robić się chaos. Swój organizer na hybrydy, a właściwie na akcesoria do manicure'u, zrobiłam w pudełku z Sephory, które dostałam podczas ostatnich zakupów. Pudełko jest o tyle świetne, że wieczko jest zamykane na magnes - bardzo proste i funkcjonalne rozwiązanie. Przygotowałam dla Was mały tutorial z mojej pracy nad organizerem na lakiery :) 

organizer_na_lakiery_do_paznokci_diy_organizer_na_hybrydy_pudełko_na_lakiery_jak_zrobić

Materiały potrzebne do wykonania organizera na lakiery


- pudełko
- gruba tektura
- klej na gorąco
- taśma miernicza / linijka
- nożyczki
- długopis lub ołówek
- washi tape

Organizer krok po kroku


1. Pierwszy etap to rozplanowanie organizera. Wybrałam, jakie produkty chciałabym w nim umieścić, ile potrzebuję przegródek i jaką powinny mieć wielkość.

organizer_na_lakiery_do_paznokci_diy_organizer_na_hybrydy_pudełko_na_lakiery_jak_zrobić

2. Kolejny krok to dokładne wymierzenie wielkości przegródek, odrysowanie ich na grubej tekturze i wycięcie.

3. Moja tektura pochodziła ze zwykłego pudełka, więc nie była szczególnie atrakcyjna. Aby organizer wyglądał estetycznie, okleiłam przegródki ozdobną taśmą. Nie musicie się przejmować, jeśli w trakcie oklejania coś wyjdzie Wam nierówno - po zapełnieniu organizera nie będzie się to rzucać w oczy, więc zdolności manualne nie są niezbędne :) 

organizer_na_lakiery_do_paznokci_diy_organizer_na_hybrydy_pudełko_na_lakiery_jak_zrobić

4. Gotową przegródkę posmarowałam klejem na gorąco z trzech stron, czyli tam, gdzie będzie stykać się z kartonem lub inną przegródką, a następnie umieściłam w odpowiednim miejscu w pudełku. 

5. Moje pudełko jest dość wysokie, więc stwierdziłam, że szkoda marnować tę przestrzeń i jej nie wykorzystać. Pod spodem wieczka klejem na gorąco przykleiłam wstążkę, dzięki czemu powstały przegródki, w których umieściłam pilniczki, sondy, drewniane patyczki i pędzelki. Pomysł był dość spontaniczny - jeśli chcecie przygotować podobną opcję, radzę Wam wykorzystać do tego gumkę. Wielkość kieszonek będzie wtedy dopasowywać się do ilości umieszczonych w niej rzeczy i będzie to znacznie wygodniejsze rozwiązanie.

organizer_na_lakiery_do_paznokci_diy_organizer_na_hybrydy_pudełko_na_lakiery_jak_zrobić
organizer_na_lakiery_do_paznokci_diy_organizer_na_hybrydy_pudełko_na_lakiery_jak_zrobić

Organizer gotowy!

Umieściłam w nim nie tylko lakiery hybrydowe, ale także ozdoby - cekiny, kryształki, naklejki, efekty lustra i syrenki, a także oliwki czy małe buteleczki z acetonem i cleanerem. 

Pudełko wylądowało w mojej manicure'owej szufladzie biurka :)

Jak Wy organizujecie lakiery i akcesoria do manicure'u?

3 komentarze:

  1. A jeszcze mam mini pytanie - dlaczego zrezygnowałaś z Disqus? Strasznie przepraszam, że po raz kolejny męczę Cię tym tematem :D Ale planowałam zainstalować u siebie i już się zmartwiłam, że jest jakiś powód, dla którego go usunęłaś - być może nie warto?

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie zrezygnowałam z Disqus - trwają prace remontowe. Na pewno dzisiaj jeszcze wróci :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)