kwietnia 22, 2017

Szklanka wody z cytryną na czczo - nawyk, który odmieni Twoje życie! | Czemu warto filtrować wodę?

woda_z_cytryną_na_czczo_czemu_warto_ją_pić_zalety_korzyści_blog

Ponad dwa miesiące temu podjęłam decyzję, że do swojej porannej rutyny wprowadzam nowy nawyk, czyli picie wody z cytryną na czczo. Słyszałam o wielu korzyściach płynących ze spożywania tego prostego napoju, ale nie spodziewałam się, że aż tak bardzo wpłynie to na mój organizm! W dzisiejszym poście dowiecie się, jakie są zalety picia wody z cytryną, jakie efekty zauważyłam po dwóch miesiącach, a także poznacie prosty sposób na to, aby zawsze mieć doskonałej jakości wodę do picia!

zalety_picia_wody_z_cytryną_na_czczo_rano_przepis

Zalety picia wody z cytryną na czczo

  • Po nocy nasz organizm jest odwodniony, dlatego szklanka wody zapewni mu odpowiednią dawkę nawilżenia.
  • Cytryna to samo zdrowie! Kiedy jesteście przeziębieni, pewnie często sięgacie po tabletki z witaminą C, ale ja ciągle powtarzam, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Wypicie codziennie jednak szklanki wody z cytryną wzmocni Wasz organizm oraz układ odpornościowy. Cytryna ma działanie bakteriobójcze i zapobiega rozwojowi choroby. Dodatkowo, kwas cytrynowy odkwasza organizm, ponieważ ma zasadowe pH (mimo że cytryna ma kwaśny smak, taka zmyłka ;)), dzięki czemu możemy nawet zmniejszyć ryzyko zachorowania na nowotwór!
  • Woda z cytryną wypłukuje toksyny z organizmu. To korzyść, która najbardziej przekonała mnie do tego, aby wprowadzić taki nawyk. Dzięki wypitej na czczo wodzie wspomagamy pracę jelit oraz oczyszczanie wątroby, a co za tym idzie pozbywanie się toksyn. 
  • Cytryna jest przeciwutleniaczem, co oznacza, że chroni przed wolnymi rodnikami i zapobiega starzeniu się komórek. Dzięki codziennemu piciu wody z cytryną na czczo możemy zachować na dłużej młodą, promienną i zdrową skórę. 
  • Woda z cytryną dostarcza organizmowi elektrolitów: magnezu, wapnia i potasu, co pozytywnie wpływa na układ nerwowy i funkcjonowanie mózgu - może nawet zapobiegać depresji! 

Jakie efekty zauważyłam po dwóch miesiącach picia wody z cytryną?


Nigdy nie miałam problemu z porannym wstawaniem (nawet wczesnym), ale często towarzyszył mi brak energii i motywacji w ciągu dnia. Odkąd wprowadziłam picie wody z cytryną po przebudzeniu, zauważyłam znaczącą zmianę w moim samopoczuciu. Nie jestem już zmęczona i apatyczna, zdecydowanie łatwiej zmobilizować mi się do pracy i działania. Mogę z całą pewnością i bez przesady powiedzieć, że dzięki temu drobnemu nawykowi zmienił się także mój tryb życia. Nagle okazało się, że mam dość czasu i energii na to, żeby pracować na pełen etat, prowadzić regularnie blog, ćwiczyć dwa-trzy razy w tygodniu i spotykać się z przyjaciółmi! Zmiana była tak ogromna, że wodę z cytryną zaczęłam polecać także swoim znajomym :)

W ciągu tych dwóch miesięcy ani razu nie złapałam infekcji. Mało tego, nie byłam nawet bliska choroby, mimo że pogoda sprzyjała przeziębieniom i część zespołu w mojej pracy niestety poległa.

Jeśli chodzi o cerę, to zmniejszył się problem przesuszenia i ściągnięcia, który pojawiał się za każdym razem po nałożeniu makijażu. Zmniejszyły się też moje cienie pod oczami! Nie zniknęły całkowicie (taka moja uroda), ale zdecydowanie łatwiej mi je przykryć korektorem.

Niestety zauważyłam też pewien skutek uboczny, a mianowicie dosłownie wysyp niedoskonałości na twarzy. Prawdopodobnie tak właśnie objawiło się usuwanie toksyn z organizmu. Przyjęłam to z pewną pokorą, licząc na pozytywne długofalowe skutki. Zmobilizowało mnie to jednak do podjęcia po raz kolejny leczenia dermatologicznego. 

woda_filtrowana_miękka_woda_zalety_korzyści_dzbane_filtrujący_wodę_z_biedronki

Mój poranny rytuał 


Woda pita na czczo powinna być letnia - nie zimna ani gorąca - aby wzmocnić działanie i wchłanianie witaminy C. Muszę się przyznać, że jestem w tej kwestii leniwa i pijam wodę w temperaturze pokojowej, którą przygotowuję przed snem i stawiam obok łóżka. Wodę piję zaraz po przebudzeniu, będąc jeszcze w łóżku. To daje mi czas na przebudzenie i spokojne rozpoczęcie poranka. Poświęcam na to ok. dwóch minut i nie zrywam się zaraz po dźwięku budzika, jak to miało miejsce wcześniej. Mam wrażenie, że to również wpłynęło na to, że jestem efektywniejsza w ciągu dnia.

Trik, dzięki któremu nigdy nie zabraknie Wam wody pitnej!


W codziennym piciu wody zaczął mi w marcu towarzyszyć dzbanek filtrujący wodę Jasper marki Aquaphor. Podstawowa zaleta jest bardzo prosta - nie muszę pamiętać o kupowaniu wody butelkowanej i dźwigać całej zgrzewki po schodach. Wystarczy dzbanek, filtr i woda z kranu! Zapewniam Was, że jeśli spróbujecie tego sposobu, nie będziecie sobie już mogli wyobrazić życia bez filtrowanej wody. Przygotowywane z niej napoje są zdecydowanie smaczniejsze, nie ma również tego okropnego osadu, który osadza się w szklankach. Mało tego, mój filtr uzupełnia przefiltrowaną wodę o magnez (a że piję dużo kawy, to muszę go dodatkowo suplementować). Dzbanek ma pojemność 2,8 l (posiada również miarkę, dzięki której możemy precyzyjnie odmierzać potrzebną ilość wody), a także pokazuje nam stan zużycia filtra, więc wiemy, kiedy powinniśmy go wymienić.

woda_filtrowana_miękka_woda_zalety_korzyści_dzbane_filtrujący_wodę_z_biedronki

Zalety wody filtrowanej


Filtr usuwa z wody kranowej szkodliwe dla organizmu substancje - chlor, produkty ropopochodne, fenol, pestycydy, ołów czy rtęć. Pozbywamy się z wody kamienia, dzięki czemu napoje są klarowne, mają wyśmienity smak, a sprzęty AGD oraz akcesoria kuchenne nie są przez niego niszczone, bo nie zostaje na nich osad. Filtr redukuje również nadmierną twardość wody - możecie jej używać do mycia twarzy czy włosów, dzięki czemu skóra będzie miękka, a włosy jedwabiste i błyszczące.


Dzbanek możecie obecnie kupić w Biedronce (do wyboru kolor biały, granatowy i limonkowy - esencja wiosny i energii ;)), a jego cena to jedynie 24,99 zł. Od razu możecie również zaopatrzyć się w zapas filtrów - trzy sztuki zwykłych filtrów za 24,99 zł lub filtr magnezowy za 12,99 zł. Promocja obowiązuje do końca kwietnia, więc macie jeszcze trochę czasu :) Do dzbanka dołączona jest też mała książeczka "Encyklopedia urody", w której znajdziecie wiele przepisów na kosmetyki do pielęgnacji twarzy, włosów, a nawet paznokci, oraz zdrowe napoje. 

A czy Wy pijecie wodę z cytryną na czczo? 


*post powstał we współpracy z marką Aquaphor

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)