maja 09, 2017

Test płatków pod oczy Efektima: Wine-Therapy, Hialu-Lift, White-Compress

hydrożelowe_płatki_po_oczy_efektima_wine-therapy_hialu-lift_white-compress_opinia_recenzja_blog

Czy Wy też macie dosyć tej pogody? Mój organizm woła o trochę więcej słońca! Jeśli również czujecie zmęczenie, to zapewne dzisiejszy post bardzo Wam się przyda. Przetestowałam płatki pod oczy, które mają napinać skórę, wygładzać zmarszczki i zmniejszać cienie pod oczami. Jeśli jesteście zainteresowani, to koniecznie zajrzyjcie dalej!

Przetestowałam trzy rodzaje płatków marki Efektima, które dostaniecie w każdym Rossmannie: Wine-Therapy, Hialu-Lift oraz White-Compress. Wszystkie zapakowane były w zamkniętą saszetkę, w której znajduje się płyn, więc mamy pewność, że płatki nie będą wysuszone. Na opakowaniu otrzymujemy bardzo dokładne informacje na temat tego, czego możemy się spodziewać po produkcie - jakie ma dawać efekty, a także jakie składniki poprawiające jakość skóry zawiera. Jak się okazało, płatki ogólnie miały podobne działanie, ale niektóre dogadały się z moją skórą pod oczami lepiej niż inne. Koszt płatków to ok. 5 zł za jedną parę, dlatego jeśli myślicie nad zakupem, przeczytajcie post, żeby nie wyrzucić pieniędzy w błoto. 

hydrożelowe_płatki_po_oczy_efektima_wine-therapy_hialu-lift_white-compress_opinia_recenzja_blog

Wine-Therapy, Hydrożelowe płatki pod oczy na bazie ekstraktu z czerwonego wina


Na pierwszy ogień poszły płatki z ekstraktem z czerwonego wina (aż mam ochotę puścić tutaj do Was oczko :D) i okazało się, że te sprawdziły się u mnie zdecydowanie najlepiej. Płatki były cienkie, ale bardzo przyjemne i odpowiednio nasączone. Przez dłuższy czas po nałożeniu utrzymał się efekt chłodzenia, co było niesamowicie relaksujące, a do tego bardzo odczuwalny był zapach winogron. Płatki średnio zadziałały na cienie pod oczami i nawilżenie (ale ja mam bardzo suchą skórę), ale skóra była niesamowicie napięta i sprężysta, zmarszczki spłycone, a efekt był jeszcze lepszy następnego dnia - kompletny brak jakiejkolwiek opuchlizny! Oprócz ekstraktu z wina zawierają również witaminy, kwas hialuronowy czy ekstrakt z alg. 

hydrożelowe_płatki_po_oczy_efektima_wine-therapy_hialu-lift_white-compress_opinia_recenzja_blog

Hialu-Lift, Hydrożelowe płatki pod oczy


Te płatki zawierają drobinki złota, a także alantoinę czy panthenol, więc powinny działać łagodząco. Były jednak albo mniej nasączone, albo moja skóra szybciej wchłonęła płyn, bo wyschły zdecydowanie najszybciej z prezentowanych w tym wpisie. Uczucie chłodzenia było odczuwalne jedynie tylko przez chwilę po aplikacji. W tym przypadku również nie zauważyłam szczególnego nawilżenia, ale skóra była napięta, zmarszczki spłycone, a cienie nawet lekko rozjaśnione. Więc jeśli macie większy problem z cieniami niż z napięciem skóry, ta propozycja może Wam bardziej przypaść do gustu. Choć rezultaty nie utrzymały się tak długo jak w poprzednim przypadku. 

hydrożelowe_płatki_po_oczy_efektima_wine-therapy_hialu-lift_white-compress_opinia_recenzja_blog

White-Compress, Hydrożelowe płatki pod oczy, rozjaśniające cienie i sińce


Te płatki najmniej przypadły mi do gustu, a nasza przygoda nie zaczęła się zbyt dobrze. Jak wspomniałam przy pierwszych płatkach, są one dość cienkie, ale te sprawiły mi ogromny problem przy wyciąganiu z opakowania - zwijały się, a nawet przez przypadek zrobiłam... dziurę. Tutaj efekt chłodzenia też był odczuwalny jedynie po aplikacji. W tym przypadku nawilżenie było najsłabsze, nie zauważyłam żadnego wpływu na cienie i sińce (mimo że produkt jest dedykowany tym problemom). Skóra wprawdzie była napięta, a zmarszczki spłycone, ale efekt był bardzo krótkotrwały i na pewno nie kupię ich ponownie. W składzie zobaczymy ekstrakt z mleka, alg, kwas hialuronowy czy różany olejek eteryczny, ale nie mają zapachu, 


Stosujecie płatki pod oczy czy stawiacie jedynie na sam krem? Jakie płatki możecie polecić?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)