lipca 06, 2017

Manicure hybrydowy - osiem najczęściej popełnianych błędów

manicure_hybrydowy_hybrydy_najczęściej_popełniane_błędy_odpryskiwanie_lakieru_nietrzymanie_hybryd_blog

Obecnie manicure hybrydowy stał się tak popularny i łatwo dostępny, że wiele z nas wykonuje go własnoręcznie w domowym zaciszu. Jeśli Twój manicure ma słabą trwałość, szybko odpryskuje, pęka lub jest matowy, to możliwe, że popełniasz jeden z błędów, które przedstawiam poniżej. Jeśli je wyeliminujesz, będziesz mogła cieszyć się pięknym manicure zdecydowanie dłużej!

1. Złe przygotowanie płytki lub zniszczone paznokcie


Zdrowa płytka paznokcia jest sekretem udanej hybrydy. Jeśli paznokcie są zniszczone i rozwarstwione, lakier nie będzie się na nich utrzymywał. Dobrze więc najpierw zregenerować paznokcie za pomocą odżywki lub manicure japońskiego (serdecznie polecam Wam ten zabieg, u mnie zdziałał cuda! Zobaczcie tutaj). Płytka paznokcia musi być też odpowiednio przygotowana przed nałożeniem hybryd. Pierwszym etapem jest zmatowienie - należy to zrobić bardzo delikatnie za pomocą bloku polerskiego. Drugi etap to odtłuszczanie - trzeba je wykonać dokładnie, w szczególności przy samych skórkach oraz końcówce, o czym często zapominamy. Tłusta płytka paznokci spowoduje, że manicure nie będzie się jej trzymał i bardzo szybko odpadnie.

manicure_hybrydowy_hybrydy_najczęściej_popełniane_błędy_odpryskiwanie_lakieru_nietrzymanie_hybryd_blog

2. Niezabezpieczenie wolnego brzegu


Wolny brzeg to biała część paznokcia, która podczas manicure wymaga szczególnej uwagi. Bardzo często panie malujące paznokcie zapominają o zabezpieczeniu końcówki, która jest szczególnie narażona na ścieranie i urazy mechaniczne. Warto zwrócić na to uwagę przy piłowaniu paznokci - jeśli wolny brzeg będzie zbyt krótki, trudno będzie go pokryć lakierem. Na końcówkę nakładamy zarówno bazę, lakier kolorowy, jak i top. Możemy nawet zrobić to pod spodem paznokcia. Abu uniknąć nieestetycznego zgrubienia na końcu, dobrze przejechać po końcówce pędzelkiem z resztką lakieru, a potem wyrównać ponownie lakier na całej płytce. Dzięki dokładnemu zabezpieczeniu wolnego brzegu możemy uniknąć obkurczenia lakieru, powstawaniu odprysków oraz odklejaniu się lakieru, bo nie dostanie się pod niego powietrze.

3. Zbyt grube warstwy


Zbyt grube warstwy nie tylko nie wyglądają ładnie, ale mogą sprawić, że lakier będzie odchodził od paznokcia płatami. Lepiej nałożyć jedną cienką warstwę więcej. Jeśli masz problem z kryciem lakieru kolorowego, przed jego nałożeniem możesz pokryć paznokcie białym kolorem. Za duża ilość lakieru może też spowodować, że lakier skurczy się w lampie i malowanie trzeba będzie powtórzyć.

manicure_hybrydowy_hybrydy_najczęściej_popełniane_błędy_odpryskiwanie_lakieru_nietrzymanie_hybryd_blog

4. Zbyt krótkie utwardzanie


Lakier hybrydowy musi spędzić odpowiednio długi czas w lampie, aby był dobrze utwardzony, a więc trwały. Producent najczęściej określa wymagany czas naświetlania. Warto zwrócić uwagę, że niektóre kolory, np. czarny lub biały, są mocno napigmentowane i wymagają specjalnego traktowania - bardzo cienkich warstw i dłuższego czasu utwardzania. Jeśli lakier wyjmiemy z lampy zbyt szybko, możemy zmyć kolor podczas przemywania paznokci cleanerem. 

5. Zalewanie skórek


Zalewanie skórek to jeden z największych grzechów głównych przy manicure. Osiągnięcie precyzji często wymaga wiele praktyki, ale ma bezpośrednie przełożenie na trwałość lakieru. Zalanie skórek spowoduje, że pod lakier w końcu dostanie się powietrze, które spowoduje odpryśnięcie. Dzięki temu, że lakiery hybrydowe wymagają utwardzania, dają nam sporo czasu na naprawienie ewentualnych usterek. Ja błędy przy skórkach często poprawiam drewnianym patyczkiem, innym sposobem jest też nakładanie w tym miejscu lakieru malutkim pędzelkiem.

manicure_hybrydowy_hybrydy_najczęściej_popełniane_błędy_odpryskiwanie_lakieru_nietrzymanie_hybryd_blog

6. Zmywanie dyspersji


Warstwa dyspersyjna to rzecz charakterystyczna dla lakierów hybrydowych - to lepiąca warstwa, która pozostaje na lakierze po jego utwardzeniu w lampie. Jej pozbywanie się pomiędzy kolejnymi warstwami lakieru jest błędem - pomaga ona w lepszym zespojeniu się i przyleganiu manicure'u. Paznokcie cleanerem przemywamy przed nałożeniem bazy oraz po nałożeniu topu, czyli po ostatnim etapie manicure hybrydowego, nie robimy tego w trakcie nakładania hybryd. Jeśli Twój top po przemyciu cleanerem matowieje, to odczekaj kilkanaście sekund po wyjęciu z lampy i dopiero usuń warstwę dyspersyjną.

7. Odrywanie lakieru


Ściąganie lakieru hybrydowego przez odrywanie to najgorsza rzecz, jaką można zrobić swoim paznokciom, bo wraz z lakierem często pozbywamy się też warstw paznokcia. Po takim zabiegu płytka będzie osłabiona, zniszczona, rozwarstwiona, a nawet zniekształcona. Paznokcie będą łamliwe i miękkie. Jeśli chcemy usunąć hybrydy, najpierw spiłowujemy top pilnikiem, a potem lakier rozpuszczamy acetonem.

8. Piłowanie hybrydy 


Jeśli podczas noszenia hybrydy, będziemy ją piłować, to automatycznie naruszamy strukturę lakieru i pozwalamy na to, aby dostawało się do niego powietrze i zanieczyszczenia, co skróci jego trwałość. O odpowiedni kształt paznokci dbamy przed nałożeniem lakieru hybrydowego.  


O poprawnym nakładaniu i zdejmowaniu manicure hybrydowego napisałam w poniższych postach. Warto się z nimi zapoznać, aby uniknąć problemów z trwałością!


Czy zdarzają Wam się wymienione błędy podczas wykonywania manicure hybrydowego?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)