sierpnia 30, 2017

Czy potrzebujesz kompaktowej wersji Tangle Teezera?

tangle_teezer_compact_styler_wersja_kompaktowa_czarna_blog_recenzja_opinia_zdjęcia_skuteczność_cena

Po pierwszym użyciu Tangle Teezera wiedziałam, że nie wrócę już do zwykłych szczotek i grzebieni, bo czesanie nimi zajmuje mi dużo czasu i zjada sporo nerwów (choć zdradzę Wam w tajemnicy, że znalazłam coś jeszcze lepszego! ;)). Problem zaczął pojawiać się jednak na wyjazdach... W końcu zaczęłam zabierać swoją szczotkę ze sobą, ale podróże nie obeszły się z nią zbyt lekko - igiełki zaczęły się wyginać i łamać. Pomyślałam wtedy, że czas postawić na wersję kompaktową Compact Styler, którą mogę bez obaw o zniszczenie wrzucić do walizki czy torebki.

Jeśli interesuje Was, jak dokładnie wygląda i sprawuje się model Original, zajrzyjcie tutaj:

tangle_teezer_compact_styler_wersja_kompaktowa_czarna_blog_recenzja_opinia_zdjęcia_skuteczność_cena

Czym wersja kompaktowa Tangle Teezera różni się od wersji do domowego użytku?


1. Zabezpieczającą nakładką. To najważniejsza część wersji kompaktowej, dzięki której igiełki nie ulegają urazom mechanicznym. Nakładka dobrze przylega i nie wypada podczas noszenia w torbie, ale zarazem jest łatwa w zdjęciu przed użyciem szczotki.
2. Rozmiarem. Szczotka jest zdecydowanie mniejsza, ale nie jest przez to lżejsza. 
3. Kształtem. Wersja kompaktowa przypomina romb z zaokrąglonymi rogami, ma również wgłębienie na powierzchni (podczas trzymania szczotki wpasowuje się w to miejsce palec wskazujący). Model "zwykły" ma bardziej opływowy kształt i zaokrągloną górę. 
4. Ceną, choć nie jest to porażająca różnica. Koszt standardowego modelu waha się od 30 do 40 zł, wersji kompaktowej od 40 do 50 zł - w zależności od koloru, sklepu i obowiązujących promocji.

tangle_teezer_compact_styler_wersja_kompaktowa_czarna_blog_recenzja_opinia_zdjęcia_skuteczność_cena

Czy Compact Styler jest równie skuteczny co wersja standardowa i czy warto go kupić?


Powierzchnia kompaktowej szczotki jest mniejsza, więc czesanie jest mniej skuteczne i zajmuje zdecydowanie więcej czasu, mimo że igiełki są takie jak w większej szczotce (tutaj również mamy dwa rodzaje wypustek - krótsze i dłuższe). Wydaje mi się, że jest też mniej poręczna i dosyć ciężka jak na swój rozmiar, więc łatwo ją upuścić, kiedy rozczesujemy mokre włosy lub mamy wilgotne dłonie. Choć trzeba przyznać, że Compact Styler ma ciekawszy design i możemy wybierać wśród wielu wzorów. Dzięki deseniom na szczotce nie widać zniszczeń tak bardzo jak na gładkiej powierzchni, choć mam wrażenie, że Compact Styler jest wykonany z grubszego i bardziej odpornego plastiku niż model standardowy. Nakładka daje mu też sporą przewagę, jeśli chodzi o przewożenie szczotki. Jeśli dużo podróżujecie lub po prostu nosicie szczotkę ze sobą w torebce, mimo wszystko warto zainwestować w wersję kompaktową.

Czy jest tutaj w ogóle ktoś, kto jeszcze nie próbował Tangle Teezera? ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)