listopada 14, 2017

NaiLove: Semilac, 032 Biscuit | Blady róż

semilac_032_biscuit_blog_swatche_opinia_recenzja

Jesienią często zdarza mi się nakładać na paznokcie ciemne lub intensywne kolory, ale powiem Wam szczerze, że tak naprawdę pastele to moja bajka :) I dzisiaj właśnie sobie taki pastelowy odcień obejrzymy! Kiedy hybrydy Semilac wchodziły na rynek, ten odcień był uważany za jeden z tych, które trzeba mieć.

semilac_032_biscuit_blog_swatche_opinia_recenzja

Odcień Biscuit, pomimo nazwy i próbki koloru na opakowaniu, wcale nie wpada w tony beżowe. To bardzo jasny, rozbielony róż, który w zasadzie już został okrzyknięty odcieniem doskonałym do manicure ślubnego. Faktycznie jest w nim coś czystego, niewinnego i kobiecego :) Ale nie tylko - doskonale sprawdzi się w biurze czy pracy, gdzie wymagane są zadbane paznokcie, a nie można sobie pozwolić sobie na zbyt wiele. Podoba mi się, jak lakier komponuje się z odcieniem skóry na moich dłoniach, ale nie oszukujmy się - na pewno nie jest niepowtarzalny i wiele firm posiada podobne kolory w swojej ofercie. Biscuit będzie doskonałą bazą - można na nim poszaleć z wzorkami, zdobieniami lub nałożyć pod inny lakier, by wydobyć jego intensywność, świetnie będzie się łączył z innymi kolorami.

Niestety lakier jest bardzo trudny w obsłudze - wymaga sporo czasu i doświadczenia. Konsystencja jest wodnista, przez co lakier nie kryje najlepiej, łatwo położyć go nierówno, mogą powstawać prześwity. Dodatkowo, mój egzemplarz jest chyba napowietrzony, bo ciągle podczas aplikacji na powierzchni paznokcia powstają bąbelki. Tak jasny kolor wymaga precyzji wokół skórek - wszelkie niedociągnięcia będą bardzo widoczne. Powiem szczerze, że wykonanie manicure ze zdjęcia zajęło mi z z lakierem Biscuit dwa razy więcej czasu niż zwykle - wymagał on trzech warstw, które wielokrotnie poprawiałam, aby były jak najbardziej jednolite.

semilac_032_biscuit_blog_swatche_opinia_recenzja

Mimo trudności w nakładaniu dla mnie sam kolor jest przepiękny - a jak Wam się podoba?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)