stycznia 30, 2018

Balea, Glossy Blond | Proteinowy duet do włosów blond

balea_glossy_blond_szampon_odżywka_do_włosów_blond_proteiny_włosy_blog_pielęgnacja

Po nie najgorszych doświadczeniach z produktami do włosów Balea postanowiłam dać szansę kolejnym kosmetykom. Podczas ostatniej wizyty w DM zdecydowałam się na szampon i odżywkę do włosów blond, licząc na ładne pogłębienie koloru i nadanie blasku. A co z tego wyszło?

balea_glossy_blond_szampon_odżywka_do_włosów_blond_proteiny_włosy_blog_pielęgnacja

Produkty do włosów Balea standardowo są umieszczone w tubach. Szampon jest średnio gęsty, więc nie wylewa się z opakowania od razu po otworzeniu wieczka i bez problemu można jego dozowanie kontrolować - w tym przypadku tuba jest całkiem niezłym rozwiązaniem. Odżywka ma natomiast konsystencję lekkiego jogurtu. Co ciekawe, w odżywce można zauważyć złote, brokatowe drobiny. Zapach określiłabym jako dziwny - osobiście mi się nie podoba, ale nie jest tez uciążliwy.

Kosmetyki są typowo proteinowe, bo zawierają proteiny kukurydziane, sojowe i pszeniczne uzupełnione ekstraktem z kiwi. Można by więc liczyć na odbicie włosów od nasady i nadanie im lekkości.

balea_glossy_blond_szampon_odżywka_do_włosów_blond_proteiny_włosy_blog_pielęgnacja

Moje włosy są bardzo wymagające i jeśli chodzi o proteiny, to nie mogę używać ich zbyt często, dlatego dla równowagi używam szamponu Balea na zmianę z szamponem, który zawiera emolienty i czasem dorzucam maskę aloesową. 

Produkty nie wzmagają przetłuszczania, włosy są lekkie i ładniej się układają. Nie zauważyłam jednak, aby były bardziej błyszczące - wręcz przeciwnie. Szampon nie plącze włosów podczas mycia, ale lubi czasem nie domyć włosów, więc zawsze muszę je umyć dwa razy dla pewności. Odżywka ułatwia rozczesywanie, dlatego nie muszę już używać dodatkowo mgiełki. Zauważyłam jednak, że odkąd zaczęłam używać tego duetu włosy po wysuszeniu stały się bardziej podatne na kołtunienie, co niestety już kilkukrotnie skończyło się u mnie wyrwanymi włosami. Końcówki po odżywce nie wyglądają też najlepiej. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłoby połączenie szamponu z emolientową odżywką i zapewne spróbuję tego patentu.

Podsumowując, nie jestem szczególnie zachwycona tymi produktami i po raz kolejny przekonałam się, że Balea ma zdecydowanie lepsze szampony niż odżywki


Używałyście roduktów do włosów Balea? Trafiłyście na coś godnego uwagi?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)