marca 30, 2018

L'Oreal, Maska Czysta Glinka | Wersja przeciw niedoskonałościom

loreal_maska_czysta_glinka_niebieska_przeciw_niedoskonałościom_na_zaskórniki_zwężenie_porów_blog_opinia_recenzja


Kto uwielbia maski z glinki, ale jest zbyt leniwy, żeby je własnoręcznie rozrabiać, ręka w górę! Tak, ja też należę do tej grupy :) Moja skóra na glinki reaguje naprawdę genialnie, ale konieczność sprzątania po zmieszaniu takiej maseczki skutecznie mnie od tego odstrasza. Całe szczęście w sklepach możemy odnaleźć alternatywę, czyli gotowe maski z dodatkiem glinki. Ja na urodziny dostałam jedną z masek L'Oreal z serii Czysta Glinka - prezent bardzo mnie ucieszył, bo już dawno chciałam którąś z nich wypróbować!


loreal_maska_czysta_glinka_niebieska_przeciw_niedoskonałościom_na_zaskórniki_zwężenie_porów_blog_opinia_recenzja


Maska jest zamknięta w szklanym słoiku, który jest jeszcze dodatkowo zabezpieczony plastikową zawleczką, dzięki czemu maska nie zasycha. Nakładanie jest bajeczne, bo maska jest gęsta i bardzo kremowa, a zapach przyjemny

Przez kilka minut po nałożeniu niestety odczuwam pieczenie - myślę, że to wina zawartego w składzie alkoholu (niestety jest aż na trzecim miejscu). To największy minus produktu, potem są już same zalety!
W zależności od grubości nałożonej warstwy maska zasycha w 10-15 minut, jednak po tym czasie nie pojawia się nieprzyjemne ściągnięcie, które często towarzyszy glinkom. Po zmyciu skóra jest wygładzona, bardzo miękka w dotyku i sprawia wrażenie, jakby dostała zastrzyk odżywienia - jest rozjaśniona, koloryt jest wyrównany, niedoskonałości są trochę zredukowane. Produkt delikatnie zwęża pory i trochę je oczyszcza, ale nie liczcie na całkowite pozbycie się zaskórników. Cera jest zmatowiona, a makijaż zdecydowanie lepiej się trzyma, bo skóra nie produkuje aż tyle sebum.


loreal_maska_czysta_glinka_niebieska_przeciw_niedoskonałościom_na_zaskórniki_zwężenie_porów_blog_opinia_recenzja

W składzie maski znajdziemy trzy glinki: kaolin, montmorylonit oraz ghassoul, oprócz tego także glicerynę i algi. Produkt ma więc działać nie tylko oczyszczająco, ale także antybakteryjnie czy nawilżająco. 

Z działania maski jestem zadowolona i chętnie jeszcze do niej wrócę po zdenkowaniu. Raczej będzie bardziej odpowiednia dla skór zanieczyszczonych, tłustych i niezbyt wrażliwych (ze względu na alkohol). Słoiczek ma wystarczać na 10 aplikacji, więc w tym przypadku cena 35 zł nie jest wygórowana.Znacie produkty z serii Czysta Glinka?


W związku z tym, że już nie spotkamy się na blogu przed Świętami Wielkanocnymi, chciałbym Wam złożyć najszczersze życzenia cudownych, radosnych, pogodnych Świąt w iście wiosennym klimacie. Udanego wypoczynku, Kochani :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)