lipca 01, 2018

Test masek Jeju Jelly Mask od Skin79 / Skin glow, soothing, vitality

skin79-maska-w-płacie-żelowa-jeju-jelly-mask-test-opinia-blog

Mam nadzieję, że choć trochę tęskniliście za testami azjatyckich masek w płacie, bo ja bardzo! Tym razem pod lupę wzięłam "żelowe" maski Jeju Jelly Mask Skin79.

W tym poście będzie to wyglądało trochę inaczej niż zwykle. Zawsze opisywałam Wam każdy rodzaj maski osobno, ale w tym przypadku nie ma to większego sensu, bo moje spostrzeżenia są bardzo podobne. 

Ta seria to cienkie, bezbarwne płaty nasączone kleistą, galaretowatą esencją. Konsystencja powoduje, że złożony w opakowaniu płat jest tak zlepiony, że bardzo trudno go rozłożyć i zaaplikować na twarz. Taki problem występował przy każdej z tych masek i jest to wyjątkowo uciążliwe, bo nie dość, że zajęło mi to sporo czasu i wymagało cierpliwości, to moje włosy, ręce i ubrania były pobrudzone.

Po nałożeniu odczuwalny jest bardzo wyraźny chłód, który latem może być naprawdę miły i odprężający. Po kilku minutach pojawiało się jednak u mnie delikatne szczypanie i mrowienie.


Efekty zabiegów niestety mnie nie powaliły. Skóra nie była szczególnie nawilżona, choć wydawała się bardziej wygładzona w dotyku. Zaczerwienia ani wypryski nie zostały złagodzone, nie zauważyłam następnego dnia zmniejszonego wydzielania sebum. Najlepiej wypadła maska czerwona, czyli skin vitality, po której użyciu następnego dnia ogólna kondycja cery była lepsza, wydawała się ona odświeżona, koloryt był wyrównany, a makijaż lepiej się trzymał.

Seria Jeju Jelly Mask kompletnie nie wywarła na mnie wrażenia, szczególnie biorąc pod uwagę moje wcześniejsze doświadczenia z azjatyckimi maskami w płacie. Ogromnym minusem jest dla mnie aplikacja - przecież czas spędzony z maseczką na twarzy ma być maksymalnie relaksujący i przyjemny. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)