sierpnia 15, 2018

Dlaczego maska w płacie nie działa? Najczęściej popełniane błędy

maski_w_płacie_najczesciej_popelniane_bledy_poprawna_aplikacja_maski_w_plachcie

Maski w płacie to dobrodziejstwo, które przybyło do nas z Azji. Mają one formę płatu (z różnego rodzaju włókien) nasączonych składnikami odżywiającymi skórę. Mogą oczywiście mieć różnorakie działanie - nawilżające, rozświetlające czy oczyszczające. Uwielbiam ten rodzaj masek za wygodę - oczyszczamy twarz, wyciągamy maskę z opakowania, nakładamy, a po wszystkim wyrzucamy do kosza. Zresztą obserwując mój blog czy Instagram, doskonale wiecie, jak często korzystam z tego sposobu pielęgnowania cery. Jeśli maski w płacie, które do tej pory miałyście, nie zadziałały na Waszą skórę, to być może po drodze coś poszło nie tak. Poniżej znajdziecie listę możliwych do popełnienia błędów.

maski_w_płacie_najczesciej_popelniane_bledy_poprawna_aplikacja_maski_w_plachcie

1. Nieczytanie instrukcji


Wprawdzie generalizowanie jest złe, ale trzeba przyznać, że my Polacy wolimy wszystko robić po swojemu, a instrukcję czytamy dopiero wtedy, kiedy coś się zepsuje. Mnie też się to często zdarza, ale w przypadku jakichkolwiek maseczek zawsze czytam, co zaleca producent. Bardzo ważna jest informacja, jak długo należy trzymać maskę na twarzy, czy trzeba ją zmyć, czy może wklepać. Złe zastosowanie maski sprawi, że po prostu nie zadziała, ale może nam też przysporzyć problemów.

2. Nakładanie maski na źle oczyszczoną skórę


Jeśli nie oczyścicie odpowiednio skóry przed aplikacją maski, składniki odżywcze nie mają szans się wchłonąć. Dobrze jest wcześniej wykonać peeling, szczególnie enzymatyczny, który złuszcza martwy naskórek, ale jest delikatny dla cery. Producenci masek w płacie często też zalecają zastosowanie toniku po oczyszczeniu twarzy, ale jeszcze przed aplikacją płatu - ma to na celu przywrócenie skórze odpowiedniego pH. 

3. Niepoprawna aplikacja maski


Zanim nałożycie maskę na twarz, zwróćcie uwagę, czy nie ma ona warstwy ochronnej. Niektóre maski posiadają nawet folię z dwóch stron. Wtedy trzeba ściągnąć tę grubszą (łatwiejszą do usunięcia) warstwę, nałożyć maskę i pozbyć się drugiej warstwy ochronnej. Bardzo ważne jest, aby płat dokładnie przylegał, dlatego aplikację zaczynamy od środka twarzy i wyrównujemy całość do zewnętrznej strony, tak aby nie powstały bąble.

4. Zły czas aplikacji


Producent nie przez przypadek na opakowaniu podaje czas, przez który należy trzymać maskę na twarzy. To nieprawda, że im dłużej, tym lepiej i Wasza cera wchłonie więcej dobroczynnych składników. Jeśli doprowadzicie do wyschnięcia maski, Wasza skóra stanie się przesuszona. Pamiętacie z biologii pojęcie osmozy? To zjawisko będzie miało miejsca właśnie w tym przypadku - płat wyciągnie wodę ze skóry, aby doprowadzić do równowagi stężenia płynów. Maska działa tylko w momencie, w którym jest nasączona.

maski_w_płacie_najczesciej_popelniane_bledy_poprawna_aplikacja_maski_w_plachcie

5. Niewykorzystywanie całej esensji


Płat jest w opakowaniu zanurzony w sporej ilości cudownie działającej esencji. Zauważycie, że po jego wyciągnięciu w opakowaniu zostaje całkiem sporo płynu. Co z nim zrobić? Nałożyć na szyję, dekolt czy ramiona - tam też skóra na tym skorzysta!

6. Wielokrotne używanie płatu


Ten punkt wiąże się bezpośrednio z poprzednim. Duża ilość pozostałej w opakowaniu esencji może Was kusić, by schować tam zużyty płat do nasączenia i ponownie zaaplikować. Nawet o tym nie myślcie! Na płacie mogły się zgromadzić bakterie czy sebum. Maski w płacie są przeznaczone do jednorazowego użytku.

7. Mycie twarzy po zdjęciu maski


Umycie twarzy po ściągnięciu maski to najgorsze co możecie zrobić. Taka maska może być jednym z elementów zlożonej pielęgnacji, więc spokojnie po jej użyciu możecie na twarzy nałożyć serum, krem czy makijaż. Oczywiście mogą wystąpić wyjątki od reguły (np. bąblujące maski oczyszczające), dlatego patrzcie punkt 1. i czytajcie instrukcję!


Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu maski w płacie będą doskonale działać na Wasze cery :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)