października 23, 2018

MUA Luxe, Velvet Lip Laquer 'Tranquility' | Naprawdę długotrwała pomadka do ust w odcieniu nude

trwała_matowa_pomadka_mua_velvet_lip_tranquility_swatche_blog

Trudno znaleźć mi pomadkę, która na moich ustach będzie trzymała się przez wiele godzin, ale... udało się! Matowa pomadka w płynie od Make Up Academy zbiera w Internecie mieszane opinie, lecz mnie bardzo przypadła do gustu.

Aplikator jest typowo błyszczykowy, można nim naprawdę bardzo precyzyjnie nałożyć szminkę. Zapach produktu jest dosyć chemiczny - przypomina mi właśnie zapach moich pierwszych błyszczyków. Mnie szczególnie nie przeszkadza, bo po nałożeniu kosmetyku kompletnie go nie czuję. 

trwała_matowa_pomadka_mua_velvet_lip_tranquility_swatche_blog

Mój odcień pomadki to Tranquility, czyli ciepły kolor nude (w sumie nazwa całkiem nieźle do niego pasuje, prawda?). Zdecydowanie lepiej czuję się w makijażu w kolorach ciepłych, a już najlepiej wręcz w jesiennych, dlatego kolor bardzo mi się spodobał.

Konsystencja jest bardzo gęsta, a produkt kryjący, dlatego lepiej nakładać go z rozwagą, aby nie uzyskać sztucznego efektu "skorupy".

trwała_matowa_pomadka_mua_velvet_lip_tranquility_swatche_blog

Trwałość pomadki jest dla mnie wręcz imponująca - spokojnie wytrzymuje przez pół dnia, kiedy piję i jem niezbyt tłuste potrawy. U mnie ściera się ładnie, ale po większym jedzeniu bezpieczniej jest skontrolować sytuację - po kilku posiłkach może nam zostać jedynie mocny ślad konturu. Nie mogę powiedzieć, że w ogóle nie zostawia śladów na kubkach i szklankach, ale są niewielkie. Pomadkę trudno jest nawet zmyć zwykłym płynem micelarnym. Mając taką trwałość, trzeba się liczyć z pewnymi konsekwencjami - kosmetyk wręcz wżera się w usta, zastyga, co powoduje podkreślanie suchych skórek i przesuszanie ust. Mnie nie wyrządził dużych szkód, ale jeśli macie wrażliwe usta, aplikacja będzie możliwa raczej sporadycznie.

Wybór kolorów jest całkiem spory (choć nie wszystkie są łatwo dostępne), a cena śmiesznie niska, ok 12-15 zł. Ja na ten produkt trafiłam kompletnie przypadkiem, otrzymując go przy okazji jakiegoś eventu. Nie miałam co do niego żadnych oczekiwań, dlatego jestem miło zaskoczona! Dodam również, że pomadka często zbiera komplementy w pracy :)

Jak Wam się podoba kolor Velvet Lip Laquer?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)