listopada 15, 2018

Quick tip: Jak wyczyścić szczotkę do włosów?


W dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani, często nie mamy czasu na wyszukiwanie i czytanie obszernych informacji. Sama żyję w szybkim tempie i właśnie dlatego postanowiłam dla Was przygotować nową serię postów - Quick tip. Będą to krótkie wskazówki przedstawiające szybkie i praktyczne triki urodowe. Mam nadzieję, że takie materiały będą dla Was przydatne!

Czyszczenie szczotek do włosów, w szczególności z gęstym, naturalnym włosiem nie należy do najprzyjemniejszych. Wierzę jednak, że nie zapominacie o tej czynności, bo oprócz samych włosów w szczotkach osadza się martwy naskórek, łój czy kurz. Czesanie się brudną szczotką znacznie skraca świeżość fryzury! W zależności od ilości czasu swoje szczotki myję co 2-4 tygodnie, ale włosy usuwam z nich codziennie. Mam sposób na to, by zrobić to naprawdę szybko i dokładnie!


1. Zaczynam od pozbycia się wszystkich włosów ze szczotki przy użyciu specjalnego przyrządu, który kupicie dosłownie za kilka złotych w Rossmannie. Do wyczyszczenia plastikowej szczotki możecie też użyć wykałaczki, a do tej z naturalnego włosia gęstego grzebienia.

2. Drugi etap to po prostu zmoczenie szczotki. Ja dla celów instruktażowych całe mycie przeprowadziłam w miseczce, ale zdecydowanie wygodniej będzie to robić w łazienkowej umywalce.

3. Czas na mycie! Do tego celu używam delikatnego szamponu lub płynu do higieny intymnej. W przypadku szczotek plastikowych od razu przechodzę do czyszczenia szczoteczką do zębów, która pozwala dotrzeć w każdy zakamarek szczotki. Wykorzystuję do tego starą, zużytą szczoteczkę do zębów - mamy więc możliwość małego recyklingu ;) W przypadku szczotki z naturalnego włosia, najpierw namydlam całość, tak jakbym myła włosy, a potem domywam wnętrze szczoteczką.

4. Teraz wystarczy dokładnie wypłukać szczotkę pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)