lipca 25, 2019

Quick tip: jak naprawić pokruszony kosmetyk? | Drugie życie dla pudru, różu czy cieni

jak_naprawić_uratować_pokruszony_potłuczony_rozbity_kosmetyk_puder_cień_róż_blog_poradnik_co_jest_potrzebne

Spieszycie się i nagle paleta cieni upada Wam na podłogę, zaglądacie do torebki i okazuje się, że cała jest w pudrze... Znacie te problemy? Czy od razu taki rozbity kosmetyk wyrzucacie do kosza? Nie musicie tego robić, bo w kilka minut można go uratować! Jak? Potrzebujemy do tego tak naprawdę tylko dwóch rzeczy.

jak_naprawić_uratować_pokruszony_potłuczony_kosmetyk_puder_cień_róż_blog_poradnik_co_jest_potrzebne

Niezbędna będzie nam szpatułka (może też być to nóż, jeśli takiej nie macie) oraz... alkohol izopropylowy. Teraz pewnie pomyślicie, że nie warto kupować wielkiej butli dla naprawienia jednego kosmetyku, ale zapewniam Was, że izopropanol jest bardzo praktyczny w kobiecej kosmetyczce. Przyda Wam się do dezynfekowania pędzli czy odtłuszczania paznokci (wiedziałyście, że cleanery do hybryd opierają się właśnie na tym alkoholu?). Mnie towarzyszy stale już od kilku lat.

jak_naprawić_uratować_pokruszony_potłuczony_kosmetyk_puder_cień_róż_blog_poradnik_co_jest_potrzebne
jak_naprawić_uratować_pokruszony_potłuczony_kosmetyk_puder_cień_róż_blog_poradnik_co_jest_potrzebne

Do pokruszonego kosmetyku dodajemy izopropanol. Ja wlewam płyn do butelki po sprayu - to pozwala kontrolować ilość cieczy. Musimy dodać jej na tyle, żeby kosmetyk się rozpuścił i stał się plastyczną masą. Po dokładnym wymieszaniu zaczynamy rozprowadzać kosmetyk w pudełku i wygładzamy powierzchnię. Kiedy uzyskamy satysfakcjonujący efekt, po prostu pozostawiamy do wyschnięcia. Jeszcze niedawno pokruszony ulubieniec uzyskał drugie życie :) 

Nie musicie się obawiać, że alkohol izopropylowy zmieni właściwości produktu - po prostu odparuje, a dodatkowo zdezynfekuje nasz kosmetyk. Przecież często wkładamy do niego pędzle i puszki, na których znajdują się bakterie!

Życzę Wam miłego używania swoich naprawionych kosmetyków :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)