sierpnia 05, 2019

NaiLove: Kolorowy french | Letnia wersja klasyki krok po kroku

manicure_na_lato_paznokcie_lato_wakacje_french_francuski_kolorowe_końcówki_blog_tutorial_krok_po_kroku_pomysł_na_letnie_paznokcie

W manicurze najczęściej szukam prostych rozwiązań, bo nie mam na tyle rozwiniętych zdolności manualnych, by móc poszaleć. Niemniej jednak cały czas się uczę, a od pewnego czasu przykładam do tego większą uwagę, żeby pokazać Wam coś fajnego :)

French manicure już jakiś czas temu powrócił do łask, ale ja wykorzystałam go do odświeżonej wersji w sam raz na lato. Klasyczne białe końcówki zamieniłam na kolor i wykorzystałam geometryczne zdobienie. Wykonanie jest banalnie proste i zrobicie to bez specjalnych narzędzi, choć ja dla ułatwienia użyłam zestawu pędzelków do zdobień, które dorwałam za grosze na Aliexpress. 

manicure_na_lato_paznokcie_lato_wakacje_french_francuski_kolorowe_końcówki_blog_tutorial_krok_po_kroku_pomysł_na_letnie_paznokcie

1. Zaczęłam oczywiście od bazy i utwardzenia jej w lampie. Później nałożyłam i utwardziłam dwie warstwy przezroczystego fioletu o żelowym wykończeniu - Semilac 059 French Lilac.

2. Następnie płaskim, szerokim pędzelkiem do zdobień zaaplikowałam dwie warstwy lakieru My Laq M056 My Cupcake. Zauważcie, że zrobiłam to tylko na połowie końcówki, a dodatkowo pod skosem. Chciałam uzyskać mocne, graficzne linie, a nie standardową linię uśmiechu. 

3. To samo zrobiłam po drugiej stronie końcówki. Dzięki temu, że zastosowałam ciemniejszy kolor od poprzednika, mogłam z powodzeniem uzyskać krycie w miejscu łączenia się odcieni. Mój lakier to Semilac 034 Mardi Gras.

4. Dla urozmaicenia tego zdobienia dodatkowo cienkim pędzelkiem z długim włosiem nałożyłam brokatowy lakier Semilac 094 Pink Gold. Zrobiłam to przy fiolecie, bo dzięki kontrastowi ten element jest lepiej widoczny. Nie przejmowałam się grubością tej linii - nie chodziło mi o to, aby była cieniutka i perfekcyjna. Na koniec oczywiście utrwaliłam wszystko topem.

5. Postanowiłam jeszcze trochę zaszaleć i na palcu serdecznym zostawiłam fiolet bazowy, a na niego nałożyłam różowe i czarne cyrkonie. 

manicure_na_lato_paznokcie_lato_wakacje_french_francuski_kolorowe_końcówki_blog_tutorial_krok_po_kroku_pomysł_na_letnie_paznokcie

Lubicie manicure francuski? Wykorzystałybyście taką wariację na jego temat na wakacje?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)