kwietnia 22, 2020

Małe cele na drugi kwartał 2020


Już prawie koniec kwietnia, a ja jeszcze nie zrobiłam listy rzeczy do zrobienia w drugim kwartale roku! Czas więc to nadrobić :)

Porządki w zdjęciach


Przejrzenie zdjęć, posegregowanie ich i przegranie na dysk zewnętrzny to sprawa, która ciągle mi wisi. Miałam to robić stopniowo i zacząć już kilka tygodni temu, ale... mi się nie udało. Jakoś podczas kwarantanny nie miałam do tego energii i bardziej skupiłam się na czytaniu książek. Wydaje mi się, że zrealizowanie tego projektu idzie mi tak topornie, bo jest po prostu duży. Muszę podzielić to jakoś na sensowne części, np. godzina trzy razy w tygodniu lub uporządkowanie danego folderu. 


Dieta


Moja dieta, o której pisałam Wam tutaj, idzie mi całkiem nieźle. Udało mi się już stracić więcej niż połowę zaplanowanych kilogramów i jestem coraz bliżej celu. Jak już wszystko się uspokoi, chce też koniecznie zrobić badania krwi, żeby sprawdzić, w jakiej jestem formie i czy dieta miała na to wpływ. Planuję wprowadzać coraz to nowe przepisy i chciałabym kupić jakieś fajne książki o odżywianiu - zamówiłam już Food Pharmacy, myślę też nad Jadłonomią. Macie do polecenia godne uwagi pozycje z dietetycznymi przepisami? 

Treningi


Na kwarantannę założyłam sobie codzienne treningi jogi (pisałam o tym tu). Nie do końca udało mi się zrealizować ten plan, ale średnio ćwiczyłam 3-4 razy w tygodniu, więc nie jest źle. Teraz chciałabym zacząć wprowadzać bardziej wymagające treningi poprawiające kondycję, wydolność oraz wzmacniające. 

Relaksacja


Opanowanie relaksacji czy medytacji to coś, co chodzi mi po głowie od bardzo długiego czasu, ale nie udało mi się jeszcze zacząć. Chciałabym poszukać tego, co u mnie będzie się sprawdzało najlepiej i nauczyć się panować nad stresem i napięciem. W grę wchodzą różne techniki, aplikacje oraz muzyka relaksacyjna. 


Drobne zmiany w mieszkaniu


W tym tygodniu przyszedł mi do głowy pomysł na małe zmiany w mieszkaniu. Głównie chodzi o kącik w kuchni, który widzicie na zdjęciu. Zaplanowałam już tutaj powstanie ziołownika (używam teraz sporo świeżych ziół). Myślę też nad zamontowaniem półek nad tym stołem. Muszę również popracować nad balkonem. Właśnie dzisiaj go uprzątnęłam, mam już tutaj donice z tujami, ale potrzebuję zdecydowanie więcej roślin! Nie jest to jednak wcale takie proste, bo na moim balkonie próbowałam już różnych gatunków i jak do tej pory sprawdziły się tylko pelargonie, które mam co roku. 


Blog


W najbliższych tygodniach chcę przygotować kilka fajnych i bardziej pracochłonnych materiałów. Będzie trochę artykułów poradnikowych oraz przepisów na kosmetyki tworzone w domowym zaciszu. Zrobiłam do tego projektu odpowiednie zakupy i możecie się spodziewać przepisów na mydła, peelingi, dodatki kąpielowe czy olejek do demakijażu. Zastanawiam się też nad przeformułowaniem kategorii na blogu, bo jak wspominałam na początku roku, trochę rozszerzam tematykę. 

Najbliższy kwartał nie zapowiada się zbyt szalenie. Będę jednak bardzo zadowolona, jeśli uda mi się zrealizować wszystkie punkty z powyższej listy.

A co Wy macie w planach na najbliższe tygodnie? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)