maja 16, 2020

Gadżety Kobiety: Naturalny pumeks Hammam z glinki czerwonej

pumeks_z_gliny_glinki_czerwonej_hammam_złuszczanie_stopy_blog_opinia_cena

Pumeks to pumeks - prosty przyrząd, nad którym nie ma się co dłużej rozwodzić. A jednak, odkąd trafiłam na ten specyficzny produkt z gliny, kompletnie zmieniłam swoje podejście. Już nie uważam, że nad wyborem pumeksu nie trzeba się zastanawiać.

Bo naturalny pumeks z gliny jest nie tylko vege i ecofriendly, co zapewne dla wielu osób będzie cechą istotną, ale również wyjątkowo poręczny i skuteczny! Ma mniej więcej wielkość połowy dłoni i wygodny uchwyt, a martwy naskórek zdziera dzięki niepozornym wgłębieniom. Co ciekawe, tradycyjnie przeznaczony jest do wykorzystania podczas Hammam, czyli wieloetapowego rytuału pielęgnacyjnego pochodzącego z Bliskiego Wschodu (złożonego m.in. z sauny, kąpieli, dogłębnego oczyszczania i złuszczania naskórka, masażu i odżywczego nawilżania), który przeprowadza się obecnie zarówno w domu, jak i gabinetach kosmetycznych.

Pumeks jest wykonany ręcznie z czerwonej glinki markońskiej bogatej w minerały - magnez, cynk selen czy żelazo. Czy jest różnica pomiędzy pumeksem z glinki a takim zwykłym za grosze? Według mnie ogromna. Pumeks Hammam doskonale wygładza stopy, pozbywa się wszelkich zgrubień i nierówności, a nawet odcisków. Odkąd go używam, zdecydowanie poprawił się stan skóry, a zmagam się z przesuszeniem. Do tego jest bardzo trwały i wytrzymały - na razie nie widzę żadnego zużycia. A kosztuje.... ok. 5-6 zł! Możecie go kupić w sklepach online. Czy można tanio, szybko i dobrze? To dowód na to, że są takie wyjątki :) 

pumeks_z_gliny_glinki_czerwonej_hammam_złuszczanie_stopy_blog_opinia_cena


Czy poznałyście już cudowne właściwości pumeksu Hammam?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)