sierpnia 01, 2020

Dermena Hair Care | Zestaw przeciw wypadaniu włosów


dermena_przeciw_wypadaniu_włosów_bllog_recenzja

Musze przyznać, że w ostatnich tygodniach odpuściłam sobie szczególne dbanie o siebie - ograniczałam się tylko do niezbędnego minimum. Niestety jednym z problemów, z którym musiałam zacząć się w końcu rozprawiać, jest wypadanie włosów. I wtedy z pomocą przyszła mi marka Dermena, która zaproponowała mi przysłanie produktów, których zadaniem jest właśnie hamowanie wypadania. W paczce znalazłam cały zestaw: szampon, odżywkę oraz wcierkę w formie żelu. Całości używam już naprawdę bardzo długo i udało mi się ją dobrze przetestować. Tym razem postanowiłam nie wgłębiać się w skład - z produktami aptecznymi jest w tym przypadku różnie, a wbrew pozorom nie zawsze natura nam całkowicie służy i może rozwiązać wszystkie problemy.

dermena_szampon_żel_blog

Szampon


Szamponem jestem szczerze zachwycona! Dobrze się pieni, oczyszcza włosy i jest całkiem wydajny. Jednak doceniam go głównie za to, że moje włosy przez długi czas wyglądają po nim dobrze i przede wszystkim się nie przetłuszczają - jeszcze chyba nie znalazłam produktu, który u mnie w tej kwestii sprawowałby się aż tak dobrze. Minusem jest to, że może troszkę plątać włosy, więc bez odżywki ja mam problem z rozczesaniem.

Żel


Według mnie to właśnie ten produkt ma najlepsze działanie, jeśli chodzi o zapobieganie wypadaniu włosów, a z szamponem tworzą idealny duet. Używany regularnie naprawdę przynosi efekty. Bardzo szybko zauważyłam, że włosów na szczotce jest coraz mniej, ale na odrastanie trzeba trochę poczekać. Żel jest w wygodnej tubce z dzióbkiem, co ułatwia jego aplikację na skórę głowy. Ale uwaga! W tym nakładaniu trzeba być oszczędnym, bo zbyt duża ilość produktu powoduje, że włosy są przyklapnięte i zlepione.

dermena_odżywka

Odżywka


Odżywka wypadła z całego trio zdecydowanie najsłabiej - jest bardzo przeciętna, a może nawet poniżej oczekiwań. Jedynie delikatnie wygładza włosy, ale ja i tak muszę używać dodatkowego produktu bez spłukiwania, żeby móc spokojnie rozczesać kosmyki bez ich wyrywania. Według mnie nie jest warta uwagi i nie jest niezbędna przy tej kuracji.


Produkty kosztują średnio ok. 20-30 zł i zdecydowanie warto się nimi zainteresować, jeśli chcecie powstrzymać wypadanie włosów.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)