września 26, 2020

Pędzel czysty w 3 sekundy? | Color cleaner z Aliexpress

czyścik_do_pędzli-Aliexpress

Jako że mam sporo pędzli, to na bieżąco mogę korzystać z czystych, a większe mycie urządzam raz na dwa-trzy tygodnie. Niemniej jednak czasem zdarzają się sytuacje awaryjne, kiedy chciałybyśmy, aby ten pędzel był czysty jak najszybciej. I dlatego właśnie postanowiłam przetestować pewien wynalazek z Aliexpress, który ma sprawić, że brudny pędzel ma być gotowy do użycia... w trzy sekundy!

czyścik_do_pędzli-Aliexpress

Co to takiego? To metalowe pudełeczko z gąbką w środku. Szczerze mówiąc, kiedy robiłam zamówienie, to wyobrażałam sobie, że ta gąbeczka będzie nasączona jakimś płynem czyszczącym. Okazuje się jednak, że wygląda ona trochę jak druciak do mycia garnków (oczywiście jest zdecydowanie bardziej miękka) - ma duże pory i wypustki. Aktualnie na Aliexpress ten gadżet można kupić za ok. 2 dolary, więc tak naprawdę są to grosze. Mało tego, w zestawie są aż cztery takie gąbeczki, które można normalnie prać, więc nie ma większego problemu z utrzymaniem ich w czystości. 


Jak to działa? Po prostu pocieramy brudny pędzel, a zanieczyszczenia zostają na czyściku.

Czy jest skuteczne? Niestety średnio. Gadżet może być według mnie przydatny w przypadku pędzli do oczu, kiedy chcemy szybko z włosia ściągnąć kolor i wykorzystać ten sam pędzel do innego cienia. Zresztą nawet nazwa tego produktu wskazuje właśnie na oczyszczanie z koloru. Jeśli spodziewalibyście się tego, że pędzel będzie całkowicie czysty, to tak to nie działa. Dodatkowo, niestety czyszczenie odbywa się po prostu w sposób mechaniczny i wypustki powodują, że włosie się niszczy. W środku zostało mi wiele pokruszonych włosków... 


Podsumowując: skuteczność oczyszczania pędzli jest średnia, a dodatkowo wypustki na gąbeczce są dosyć agresywne dla włosia. Dlatego może się to przydać tylko w sytuacjach awaryjnych, kiedy robicie makijaż oka i okazuje się, że wszystkie pędzle są akurat brudne. Ja czyścika używam bardzo rzadko, bo staram się dbać o swoje pędzle najlepiej jak to możliwe, bo w część z nich zainwestowałam niemałe pieniądze. Krótko mówiąc, ja jestem zawiedziona!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze! Jeśli spodobał Ci się mój blog, zapraszam do obserwowania, co będzie motywować mnie do dalszej pracy!
Nie reklamuj się - staram się zaglądać do wszystkich, którzy komentują moje posty.

Serdecznie zachęcam do dzielenia się swoimi opiniami na poruszane przeze mnie tematy :)